STRONG WHEEL CLEANER - siła i delikatność w jednym

STRONG WHEEL CLEANER - siła i delikatność w jednym

Bez względu na to czy jesteś doświadczonym profesjonalistą czy też zwyczajnym użytkownikiem chcącym osiągnąć jakość i efekt bez żadnych zarysowań, maszyna polerska jest idealnym narzędziem dla Ciebie. Maszyna polerska Meguiar's Dual Action Polisher znacząco zmniejsza ilość czasu potrzebną do nałożenia środków czyszczących lakier, politur i produktów ochronnych oraz zapewnia dużo lepsze efekty niż ręczne nakładanie produktu. Dlatego, że jest to maszyna typu dual action - rotacyjna i orbitalna, nie musisz się martwić, że spalisz swój lakier. Należy pamiętać, że do całkowitego usunięcia rys, trzeba zredukować bezbarwną powłokę lakieru do najniższego poziomu zarysowania. Czasem zdarza się jednak, że głębokie rysy mogą być usunięte jedynie maszyną rotacyjną lub poprzez ponowne lakierowanie.

Wskazówka:
Maszyna powinna być używana na chłodnej powierzchni lakieru i w odpowiednim miejscu. Wszystkie wymienione techniki mogą być zastosowane na wszystkich rodzajach lakieru lub żelkotu.

Zanim przystąpisz do maszynowego polerowania upewnij się, że auto jest dokładnie umyte i osuszone. Jeśli na powierzchni nagromadziły się zanieczyszczenia należy je usunąć poprzez glinkowanie. Zapewni to poprawną ocenę niedoskonałości i w rezultacie dobór odpowiedniego produktu.
Przed nałożeniem produktu na gąbkę polerską, nałóż małą ilość produktu Quik Detailer aby zagruntować gąbkę. Następnie nałóż produkt Ultimate Compound lub Swirl X na gąbkę polerską. Produkt nakładamy na gąbkę tworząc na jej powierzchni znak w kształcie litery X.
Lampy halogenowe pomogą dostrzec inne niedoskonałości lakieru. Należy pamiętać by przełożyć kabel przez ramię tak aby nie ciągnął się po lakierze.
Maszyna powinna być zawsze włączana i wyłączana podczas pracy na lakierze, co pozwoli uniknąć rozchlapywania się produktu. Zaleca się polerowanie małych obszarów zamiast całego pojazdu od razu. Pracuj na jednym obszarze ok 50x50 cm stosując wolne, nakładające się na siebie ruchy, do momentu aż na powierzchni lakieru z produktu pozostanie tylko mgiełka. Zetrzyj pozostałości ręcznikiem z mikrofibry Supreme Shine Microfiber. Jeśli ciężko jest usunąć te pozostałości to konieczne jest spryskanie polerowanej powierzchni niewielką ilością produktu Quik Detailer.

Ponownie oceń niedoskonałości i powtórz proces póki nie zostaną w pełni usunięte. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego nacisku na maszynę, po prostu używaj uchwytu.

  1. Zacznij rozprowadzać produkt nakładającymi się na siebie poziomymi ruchami.
  2. Kontynuuj te nakładające się na siebie ruchy w kierunku pionowym.
  3. Po ukończeniu kroku 1 i 2 lakier powinien przypominać wzór szachownicy z liniami poziomymi przeplatanymi liniami poziomymi.
  4. Trzecia aplikacja zapewni dokładniejsze usunięcie niedoskonałości.

Kiedy już niedoskonałości zostały usunięte ważne jest aby chronić lakier poprzez nałożenie wosku. Polecamy wosk Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0 Paste. Wosk można założyć stosując gąbkę wykończeniową (miękką). Po nałożeniu wosku poczekaj aż się utwardzi, a następnie spoleruj resztki ręcznikiem z mikrofibry.

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło