Jakie preparaty stosować do pielęgnacji samochodu

Jakie preparaty stosować do pielęgnacji samochodu

Pielęgnacja samochodu to szerokie zagadnienie, które warto poznać bliżej, aby odzyskać świeżość swojego pojazdu. Większość osób dba o swoje auto raczej z przymusu, wykorzystując w tym celu ogólnodostępne środki niskiej jakości. To duży błąd, który może wiele kosztować, szczególnie w przypadku, gdyby specyfik okazał się zabójczy dla powłoki lakierniczej naszego pojazdu. W poniższym poradniku dowiesz się, jak dbać o swoje auto i jakie preparaty do pielęgnacji samochodu warto zakupić do swojego garażu. Co ciekawe, większość z nich bardzo łatwo się aplikuje, a część wystarcza nawet na kilka miesięcy użytkowania ze względu na swoją wysoką wydajność.

Dlaczego warto dbać o pielęgnację swojego auta?

Samochód bardzo wiele mówi na temat jego właściciela. Zużyte, wyeksploatowane i brudne auta ze zniszczoną powłoką lakierniczą nie sprawiają zbyt dobrego wrażenia. Pojazd wydaje się znacznie starszy niż w rzeczywistości, jest także nieatrakcyjny i nie zwraca na siebie żadnej uwagi, a już w szczególności pozytywnej. Dbając o swój samochód, dbasz także o swój wizerunek, dlatego zdecydowanie warto przybliżyć sobie tajniki samodzielnej, bieżącej pielęgnacji samochodu.

Preparaty do czyszczenia auta z zewnątrz

Preparaty do pielęgnacji samochodu otwierają specyfiki dedykowane do ochrony, mycia i konserwacji lakieru, wśród których warto wymienić między innymi szampon Car Shampoo lub Nano Shampoo marki EVRON. Produkty te doskonale oczyszczają karoserię, nawet z uporczywych zabrudzeń i nie naruszają powłok zabezpieczających takich jak wosk czy ceramika. Mają formę koncentratu, dlatego też są bardzo wydajne i można je rozcieńczać bezpośrednio w wiadrze podczas mycia. Dodatkową zaletą Nano shampoo jest pakiet dobranych surowców zapewniający ponadprzeciętne właściwości hydrofobowe i hydrofilowe, które odpychają cząsteczki brudu i wody. Jeśli masz pianownicę, koniecznie sięgnij po intensywnie działającą pianę aktywną EVRON Active Foam lub Nature Foam. Aktywna piana pozostawiona na karoserii wykazuje silne działanie i doskonale usuwa z niej brud oraz zanieczyszczenia, szczególnie te przywarte i najbardziej uciążliwe. Piana wchodzi w chemiczną reakcję z brudem i odkleja go od lakieru, dzięki czemu do jego usunięcia wystarczy użycie samej wody pod ciśnieniem.

Okazjonalnie warto nieco odnowić lakier i uzyskać na nim jak najwyższy możliwy połysk. Spray Magic Wax EVRON jest jednym z najlepszych preparatów do woskowania auta w szybki i wydajny sposób. Ma płynną formę, która doskonale się rozprowadza po karoserii, dzięki czemu z jej nałożeniem można sobie poradzić w kilka chwil. Po odczekaniu około 3 minut należy przetrzeć powłokę suchą mikrofibrą w celu uzyskania błyszczącej powierzchni. Równie dobrym preparatem do pielęgnacji samochodu jest Quick Detailer EVRON, który służy do błyskawicznego usuwania śladów po palcach oraz po kroplach wody. To szybki ratunek na zabrudzenia.

Warto zadbać również o wnętrze auta

Preparaty do pielęgnacji samochodu nie kończą się wyłącznie na karoserii. Równie istotne jest wnętrze. W katalogu marki EVRON znajdziemy szereg różnych preparatów dedykowanych do jednego, konkretnego zastosowania. Szczególnie istotny jest Fabric Cleaner. Preparat ten służy do precyzyjnego czyszczenia materiałowej tapicerki samochodowej oraz innych elementów tkaninowych takich jak boczki drzwiowe oraz podsufitki. Produkt ma płynną formę, a dzięki rozpylaczowi łatwo się go nakłada. Po umyciu tapicerki warto ją zaimpregnować preparatem Fabric Coat.

Czyste plastiki mają ogromny wpływ na całe wnętrze auta. Podstawowym preparatem, który jest dedykowany do czyszczenia plastikowych elementów we wnętrzu samochodu, między innymi deski rozdzielczej, boczków i konsoli jest Interior Dressing. Produkt ma płynną formę, a w jego składzie znajdziemy między innymi olejek z awokado, który doskonale wypełnia mikro rysy i konserwuje plastik na kolejne miesiące.

Nie bez znaczenia są także felgi oraz inne elementy

Warto także kupić inne wyspecjalizowane preparaty do pielęgnacji samochodu, które ułatwią proces jego mycia i konserwacji. Szczególnie trudnym elementem do mycia są skomplikowane wzory felg. Firma EVRON ma jednak w swoim katalogu produkty, które zdecydowanie ułatwiają utrzymanie felg w należytej czystości, bez wielogodzinnego czyszczenia ręcznego. Preparaty Bloody Rim i Strong Wheel Cleaner rozpuszczają praktycznie każdy brud znajdujący się na feldze, w tym także zaschnięty pył z klocków hamulcowych. Dodatkową zaletą produktu Strong Wheel Cleaner jest wytworzenie się żelu po aplikacji, dlatego preparat utrzymuje się na powierzchni nawet do 10 minut, co umożliwia nam idealne oczyścić felg z wszelkiego rodzaju zabrudzeń.

Płyny te znacznie skracają czas niezbędny do mycia felg w każdym aucie. Warto także zdecydować się na produkt Tire Cleaner, również marki EVRON, który nadaje oponom czarny, głęboki kolor.

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło