Jak i czym usunąć trudne zabrudzenia z lakieru samochodowego? Usuwanie śladów smoły, asfaltu, gumy, kleju z lakieru

Jak i czym usunąć trudne zabrudzenia z lakieru samochodowego? Usuwanie śladów smoły, asfaltu, gumy, kleju z lakieru

Jak i czym usunąć trudne zabrudzenia z lakieru samochodowego? Usuwanie śladów smoły, asfaltu, gumy, kleju z lakieru

Trudne do usunięcia zabrudzenia na lakierze Twojego samochodu wcale nie muszą być problemem. Lakier samochodowy można bowiem skutecznie oczyścić z substancji, takich jak między innymi: smoła, asfalt, guma oraz klej. Ważne jednak, abyś wiedział, jak wygląda konserwacja lakieru samochodowego oraz jakich preparatów najlepiej użyć. 

Czym usunąć klej z lakieru samochodowego?

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak usunąć klej kropelka z lakieru samochodowego bądź też jak usunąć super glue z lakieru samochodowego, musisz pamiętać o wykorzystaniu odpowiednich preparatów. Muszą one być nie tylko skuteczne, ale również całkowicie bezpieczne. Tylko wtedy bowiem masz gwarancję, że nie uszkodzisz karoserii. Sprawdź na przykład produkty dostępne w naszym sklepie w kategoriach, takich jak: pielęgnacja nadwozia oraz mycie lakieru. Preparaty linii EVRON to kosmetyki klasy premium, które doskonale sprawdzają się do tego, aby czyścić powierzchnię samochodu, a także przywracać jej świetność. Nie ma znaczenia w tym przypadku, czy dysponujesz drogowym klasykiem, czy też zwykłym autem osobowym. Jeżeli interesuje Cię zarówno czyszczenie, jak i ochrona lakieru samochodowego, wybierz dostępne:

 • nabłyszczacze, 

 • woski, a także

 • środki do polerowania.

Wszystkie te produkty wyróżniają się bowiem sprawdzoną oraz (co ważne) nietoksyczną formułą. Pamiętaj zatem o tym, aby wybrać sprawdzony środek do usuwania kleju z lakieru samochodowego. Jeżeli wiesz już, czym usunąć klej z lakieru samochodowego, przekonaj się również, jak wygląda pozbywanie się żywicy. Jej zaleganie na karoserii może bowiem prowadzić do trwałego uszkodzenia lakieru, gdyż substancje, które są w niej zawarte, mogą wchodzić z nim w reakcje. 

Usuwanie żywicy z lakieru samochodowego

Być może zastanawiasz się, jak zmyć żywicę z lakieru samochodowego. Dla wielu osób sprawa ta wydaje się nie lada wyzwaniem. Na szczęście istnieją sprawdzone preparaty, a także metody pozbywania się uporczywych zanieczyszczeń bez jednoczesnego uszkodzenia powłoki lakierniczej. Co powinieneś zatem zrobić? 

Na samym początku zaopatrz się w odpowiedni preparat do usuwania żywicy z samochodu. Przed przystąpieniem do działania sprawdź również, czy lakier jest w dobrym stanie. Jeżeli bowiem jest uszkodzony, konieczne może być skonsultowanie zabiegu z profesjonalistą. Kolejnym krokiem, jeśli chodzi o usuwanie żywicy z lakieru, jest zabezpieczenie lakieru samochodowego. W związku z tym umyj dokładnie auto, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. W tym przypadku wykorzystaj raczej łagodny szampon samochodowy oraz wodę. W dalszej kolejności dokładnie spłucz karoserię i osusz powierzchnię. 

Dalszym etapem jest zmiękczenie żywicy. W tym celu nałóż na nią wilgotną ściereczkę, którą nasączyłeś ciepłą wodą. Pozostaw ją na kilka minut, aby ułatwić jej usunięcie. Czyszczenie lakieru samochodowego z żywicy wejdzie następnie w decydującą fazę. W związku z tym wykorzystaj dedykowany preparat i postępuj zgodnie z instrukcją producenta. Następnie skontroluj rezultat działań. Sprawdź po prostu, czy żywica została całkowicie usunięta. 

Ostatnim krokiem jest wykorzystanie specjalnej pasty polerskiej oraz miękkiej ściereczki po to, aby przywrócić blask i zabezpieczyć lakier karoserii. Na samym końcu możesz nałożyć dodatkową ochronę w postaci specjalistycznego wosku. Jeżeli wiesz już, jakie są domowe sposoby na usunięcie żywicy z lakieru samochodowego, przekonaj się również, jak wygląda usuwanie z niego smoły oraz cementu.

Usuwanie smoły, cementu z lakieru samochodowego

Wiedząc, jak usunąć żywicę z lakieru samochodowego, poradzisz sobie także z usuwaniem smoły oraz cementu. Działania te są do siebie bowiem dość podobne. Na samym początku przygotuj powierzchnię. Zacznij od umycia samochodu. Pozbędziesz się wtedy wszelkich zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić lakier w trakcie usuwania smoły oraz cementu. To, co niszczy lakier samochodowy w takich przypadkach, to na przykład zaschnięty brud. Pozbądź się go więc w pierwszej kolejności.

Następnie dobierz odpowiedni preparat. Możesz przeczytać, czym odtłuścić lakier samochodowy oraz czym go wyczyścić na naszym blogu, a także zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty również u nas. Szczegółowo wyczyść powierzchnię, nie omijając żadnych zakamarków oraz najmniejszych nawet szczelin. Możesz wykorzystać do tego na przykład plastikowe szpatułki owinięte w miękką ściereczką. Tym sposobem tym bardziej minimalizujesz ryzyko uszkodzenia lakieru.

Jak pozbyć się trudnych plam na lakierze? 

W przypadku wielu pozostałych zabrudzeń sposoby postępowania są dosyć podobne. W związku z tym, jeśli przeczytałeś ten artykuł, będziesz wiedzieć nie tylko, jak zmyć klej z lakieru samochodowego oraz jak pozbyć się żywicy, smoły i cementu, ale również

 • jak usunąć stare plamy ze smaru,

 • jak zregenerować lakier samochodowy z zaschniętą gumą,

 • jak odnowić lakier samochodowy, który ma na sobie ślady asfaltu,

 • jak usunąć farbę olejną z lakieru samochodowego,

 • jak usunąć kamień z lakieru samochodowego,

 • jak usunąć wosk z lakieru samochodowego.

Wszystkie trudne plamy wymagają bowiem zastosowania dedykowanych środków dostępnych w naszym sklepie internetowym. Bez względu na to, czy jesteś profesjonalnym usługodawcą, czy też po prostu chcesz wiedzieć, jak odświeżyć lakier na samochodzie należącym do Twojej rodziny, zachowuj zawsze ostrożność w doborze preparatów. Zbyt inwazyjne środki mogą bowiem spowodować, że bardziej zaszkodzisz swojemu pojazdowi, niż poprawisz stan karoserii. Na szczęście stawiając na produkty dostępne w ofercie Vertion, nie masz się czego obawiać.

Jak usunąć rdzę z auta?

Aby zachować wygląd i długowieczność pojazdu trzeba wiedzieć nie tylko jak pozbyć się zabrudzeń oraz jak odtłuścić lakier samochodowy, ale również, jak usunąć rdzę z auta. W tym przypadku najważniejsze jest zidentyfikowanie miejsca, które zardzewiało. Następnie powinieneś ocenić uszkodzenia i oczyścić dokładnie obszar pracy. Możesz w tym przypadku skorzystać z opisanych przez nas metod oraz dostępnych preparatów. Dalszym krokiem może być użycie na przykład papieru ściernego o odpowiedniej gradacji i delikatne zeszlifowanie obszaru z rdzą. W sytuacji, gdy jest ona głęboka, zalecamy wykorzystanie dedykowanego preparatu do usuwania rdzy. W tym drugim przypadku powinieneś postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Instrukcja zastosowania środka jest zawsze widoczna na opakowaniu.

Jak pozbyć się trudnych plam na lakierze? Podsumowanie

Wiesz już, czym umyć auto. Domowe sposoby również dokładnie Ci opisaliśmy. Zapoznałeś się więc z informacjami dotyczącymi tego: 

 • jak usunąć klej z lakieru samochodowego, 

 • jak wyczyścić lakier samochodowy z żywicy,

 • jak wygląda usuwanie smoły z lakieru,

 • jak pozbyć się cementu,

 • jak usunąć gumę zaschniętą na karoserii,

 • co zrobić, gdy pojawiają się plamy na lakierze samochodowym.

Sama wiedza dotycząca tego, jak dbać o czarny lakier samochodowy bądź też lakier w innym kolorze to jednak nie wszystko. Kluczowe jest bowiem to, co na lakier samochodowy zastosujesz. Na szczęście dostępne w naszym sklepie internetowym preparaty są jednocześnie skuteczne, jak i bezpieczne dla stanu technicznego samochodu oraz łatwe w aplikacji. Będziesz zatem wiedział, czym odtłuścić lakier samochodowy oraz jak nadać mu dawnego blasku. 

Pamiętaj o tym, że wiedza dotycząca tego, jak zabezpieczyć lakier samochodowy to bardzo rozległa dziedzina. Korzystając z naszych wskazówek, będziesz jednak umiał nie tylko regularnie myć swój pojazd, ale również woskować go i usuwać dosłownie wszelkie zabrudzenia. Nie potrzebujesz zatem korzystać z usług specjalistów, którzy się tym zajmują. Oferujemy bowiem w pełni profesjonalne preparaty. Z drugiej strony, jeśli to właśnie Ty oferujesz usługi car SPA, nasza oferta jest dedykowana właśnie takim profesjonalistom. Zakupione preparaty doskonale się sprawdzą, a klienci z pewnością po pewnym czasie wrócą na kolejne usługi oraz polecą Cię swoim znajomym. Bez względu zatem na to, czy jesteś amatorem, czy profesjonalistą, życzymy powodzenia!

 • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło