Dlaczego warto zabezpieczyć wnętrze nowego samochodu?

Dlaczego warto zabezpieczyć wnętrze nowego samochodu?

Większość zmotoryzowanych największą uwagę przywiązuje do lakieru swojego auta, szyb i plastików, podczas gdy równie istotne powinno być dla nas także wnętrze. To właśnie w kabinie spędzamy większość czasu podczas prowadzenia samochodu, dlatego ma ono bezpośredni wpływ na nasz komfort. Wnętrze pełni również funkcję reprezentacyjną podczas przewożenia pasażerów, rodziny lub nieznajomych. Dowiedz się z poniższego artykułu, jak zabezpieczyć wnętrze samochodu i co zrobić, aby wyglądało tak samo po kilku latach, jak w dniu odbioru samochodu z salonu. Preparaty do czyszczenia wnętrza samochodu potrafią zupełnie zmienić jego wygląd, dlatego warto z nich skorzystać.

Wnętrze zawsze powinno lśnić czystością

Wnętrze składa się z wielu precyzyjnie dopasowanych do siebie elementów, a praktycznie wszystkie są w zasięgu naszego wzroku podczas prowadzenia auta, tym samym warto zadbać o ich estetykę. Niestety wnętrze bardzo szybko się brudzi. Już po kilku dniach staje się zakurzone, a czarne plastiki zyskują szary lub brązowy nalot, przez który czerń zyskuje mniej formalny i mało elegancki charakter, staje się także bardzo wyeksploatowane i niehigienicznie. Jasne tapicerki z kolei stają się coraz ciemniejsze z każdym dniem. Najbardziej na zużycie narażone są jednak elementy stricte eksploatacyjne, z których korzysta kierowca lub pasażerowie. Warto wśród nich wymienić boczki foteli, wieniec kierownicy – dość szybko się wyświeca i traci fabryczną fakturę, a także gałkę zmiany biegów, wewnętrzne klamki drzwi, dywaniki czy też tapicerkę wykonaną ze skóry i tkaniny.

Samo czyszczenie wnętrza często nie wystarcza - warto przeprowadzić detailing

Już kilka tygodni użytkowania nowego auta nie pozostaje bez wpływu na stan wnętrza naszego pojazdu. Czas ten się dodatkowo skraca w przypadku, gdy w aucie wozimy dzieci bądź zwierzęta. Jeśli zastanawiasz się, jak zabezpieczyć wnętrze samochodu, zacznij od oceny, czy nadaje się do kompleksowej konserwacji, czy też należy je najpierw precyzyjnie wyczyścić i odzyskać jego blask. Przed właściwym zabezpieczeniem wnętrza warto zastosować specjalistyczne preparaty do czyszczenia wnętrza samochodu, które mają na celu usunięcie wszelkich zabrudzeń.

Szczególnie polecanym specyfikiem wśród detailerów jest Carpet Cleaner marki EVRON. Produkt jest dedykowany do czyszczenia i prania tapicerki samochodowej metodą ekstrakcyjną. Ma formę koncentratu i charakteryzuje się niskopienną formułą, która z łatwością penetruje zanieczyszczone tkaniny. Jest bezpieczny dla materiałów, a jego ogromną zaletą jest ekologiczny skład. Jest w stu procentach biodegradowalny, nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne i nie wywołuje żadnych reakcji uczuleniowych, dzięki czemu jest bezpieczny w stosowaniu.

W jaki sposób zabezpieczyć wnętrze nowego auta?

Jak zabezpieczyć wnętrze samochodu? Używając w tym celu wyłącznie wyspecjalizowanych narzędzi oraz preparatów, które są dedykowane do kontaktu z materiałami używanymi we wnętrzu. Zastosowanie nieprawidłowych specyfików może zniweczyć efekty naszej pracy, a także uszkodzić niektóre delikatne elementy tapicerki bądź plastiku, dlatego warto decydować się wyłącznie na sprawdzone i pewne preparaty do czyszczenia wnętrza samochodu. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku nowych samochodów.

Warto rozpocząć prace konserwacyjne od zabezpieczenia skóry na boczkach siedzeń, kierownicy, podłokietnikach oraz gałce zmiany biegów (w przypadku samochodów z manualną skrzynią biegów), która ma tendencję do pękania. To podstawowe elementy każdego wnętrza, które należy otoczyć szczególnym zainteresowaniem. Dzięki takim zabiegom skóra staje się lekko matowa i odporna na standardowe uszkodzenia takie jak: wyświecenia lub płytkie zarysowania.

Równie istotne jest zabezpieczenie wszelkich tkanin. Włókna impregnowane specjalnymi preparatami są znacznie twardsze, a kolor staje się głęboki i nasycony, ponadto zyskuje odporność na intensywne promienie słoneczne. Co więcej, tego typu specyfiki zapobiegają wnikaniu płynów w ich strukturę, dzięki czemu zmniejszają ryzyko wystąpienia trwałych zabrudzeń.

Równie istotne są plastiki, które powinniśmy zabezpieczyć specjalnymi środkami do ich konserwacji, np. Interior Dressing EVRON. Preparat oczyszcza plastiki z zabrudzeń, a także zabezpiecza je na czas dalszego użytkowania przed płowieniem oraz wysychaniem. W preparacie znajdziemy także szlachetny olejek z awokado, który wypełnia zarysowania.

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło