Dlaczego auto detailing stał się modny

Dlaczego auto detailing stał się modny

Auto detailing jest obecnie bardzo popularny i coraz więcej osób decyduje się na jego wykonanie na własnym samochodzie samodzielnie lub w wyspecjalizowanych zakładach. Proces ten polega na wieloetapowej korekcie lakieru, często z jego polerowaniem, dzięki któremu uzyskuje się gładką powierzchnię powłoki lakierniczej, pozbawionej płytkich zarysowań oraz zmatowień. Moda na auto detailing jest bardzo silna szczególnie wśród fanów motoryzacji, którzy chcą, aby ich samochód charakteryzował się wysokim połyskiem i znakomitą głębią koloru. Często przeprowadzenie detailingu jest żmudne i czasochłonne, lecz efekty bywają znakomite.

Czym jest kompleksowy auto detailing?

Auto detailing w wersji kompleksowej (łącznie z korekcją lakieru) to wieloetapowy proces, który polega na usunięciu standardowych uszkodzeń lakieru powstałych w trakcie użytkowania danego pojazdu. Z reguły mikrorysy pojawiają się na powłoce lakierniczej na skutek mycia samochodu w niewłaściwych warunkach, np. na myjni automatycznej bądź podczas mycia ręcznego brudną gąbką. Każda rysa wpływa negatywnie na odbijanie światła przez lakier, który w pewnym momencie może stać się praktycznie całkowicie matowy. Auto detailing polega na ściągnięciu zarysowanej warstwy podczas polerowania, dzięki któremu usuwana jest praktycznie każda płytka rysa. Efekt? Nieskazitelna powłoka lakiernicza przypominająca taflę szkła.

Moda na zadbane auta nie jest niczym nowym

Samochody bywają dla niektórych osób jedynie środkiem transportu, dla innych jednak stanowią najważniejsze hobby w życiu. Auto detailing to moda, której nie mogą się oprzeć w szczególności prawdziwi wielbiciele motoryzacji, którzy chcą, aby ich pojazdy lśniły nowością w każdej sytuacji. Korekcja lakieru praktycznie zawsze kończy się efektem, który może zwalić z nóg - auto wygląda wówczas tak, jakby dopiero co wyjechało z salonu. Fani motoryzacji doskonale o tym wiedzą, dlatego przeprowadzają auto detailing na własnych pojazdach samodzielnie lub w wyspecjalizowanych zakładach. Warto jednak wiedzieć, że z reguły proces korekcji robi się tylko raz, później warto utrzymać ten stan rzeczy i zadbać o powłokę lakierniczą samodzielnie. Wielokrotne polerowanie auta może przyczynić się do całkowitego usunięcia zewnętrznej warstwy klaru. Standardowy detailing, który można przeprowadzać w zasadzie codziennie, polega na dogłębnym umyciu samochodu, usunięciu plam z asfaltu oraz insektów z jego maski oraz zderzaka, a także na wyczyszczeniu całego wnętrza i wypraniu tapicerki - łącznie z dywanikami, czasami także z bagażnikiem.

Social Media mają wpływ na popularność auto detailingu

W modzie na auto detailing mają swój udział między innymi Social Media, w których każdy z radością chwali się wspaniale utrzymanym lakierem, czystym wnętrzem i ogólnym dobrym utrzymaniem swojego ukochanego pojazdu. Lubimy pokazywać zdjęcia lub filmy w ciekawej scenerii i dzielić się efektami naszej pracy, w tym np. efektami świeżo przeprowadzonej korekcji. Ponadto wielu wielbicieli aut wykorzystuje je do swojej pracy, np. fotografowie motoryzacyjni i dziennikarze. Nie bez znaczenia w modzie auto na auto detailing jest także to, że auta są coraz kosztowniejsze, dlatego chcemy utrzymać ich wartość i sprawić, że przy odsprzedaży będzie więcej warte na rynku wtórnym.

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło